MainForum- - Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie

Date: 2017-09-29 10:33

Kredyt na budowę domu

Witam posiadamy kredyt łącznie około 55555 posiadamy też działkę nasze zarobki to około 9555zł miesięczne chcielibyśmy wziąć kredyt na budowę domu. Czy mogę wziąć większy kredyt na budowę żeby spłacić te 55555?? Posiadamy też mieszkanie własnościowe warte 95555. W jakim banku najlepiej wziąć kredyt?

Mini Ratka - pożyczka gotówkowa na dowlony cel PKO BP

Zdolność kredytowa przy kredycie gotówkowym
Zdolność kredytowa to zdolność kredytobiorcy do spłaty kredytu w umownych terminach płatności. Zbadanie zdolności kredytowej jest obowiązkiem każdego banku. To podstawowy parametr, który bierze pod uwagę bank decydując o tym, czy jest w stanie udzielić kredytu klientowi oraz na jakich warunkach może to zrobić.

Jak wziąść kredyt w telefonie kom. na np. 2 zl z Orange

Tu warto znowu obliczyć, czy nie bardziej opłaca się ciut większy kredyt (z buforem na spłaty) na 75 lat niż mniejszy na 85 lub 85 lat. Nie liczyłem tego. Poddaję tylko pomysł.

Pożyczka gotówkowa | ING Bank Śląski

Konsultantka poinformowała mnie ,że istnieje możliwość spłacenia np. 99% kredytu w jednej racie i nie będzie ona uwzględniana jako spłata całkowita a następnie w kolejnym miesiącu spłacamy pozostały 6% kredytu od której to kwoty płacimy karę dwóch procent a wówczas jest ona śmiesznie niska.

Postaram się pomóc wyjaśnić na podstawie wariantów, które opisywałeś. W sytuacji pierwszej kiedy bierzesz kredyt na 755 tys. a 655 tys. dajesz na lokatę Twoja rata jest wyższa niż gdy dajesz 655 tys. jako wkład własny. Ty tego zupełnie nie uwzględniasz. Policz sobie ile zarobiłbyś inwestując tę różnicę w miesięcznej racie.

I jeszcze raz ta przewaga zakupu nad wynajmem zależy od konkretnych danych liczbowych: http:///house/

Nigdy nie marnujcie dobrego kryzysu – lubił mawiać brytyjski premier Winston Churchill. Chodziło mu o to, by ze społecznych załamań i perturbacji wyciągać właściwe wnioski. Zmieniać modus operandi. Słowem – uczyć się na własnych błędach.

Sondaż przeprowadzony na zlecenie DGP i Asseco pokazuje, że już teraz prawie połowa klientów banków jeśli w ogóle chodzi do oddziału, robi to nie częściej niż raz na pół roku. Ponad 75 proc. ankietowanych uważa, że w ciągu najbliższych pięciu lat przestanie odwiedzać tradycyjną placówkę, a jedna czwarta będzie chodzić tam jeszcze rzadziej niż obecnie

Wszyscy tak tu pięknie piszą, że można oszczędzać jak się wynajmuje ale nie mogę się z tym zgodzić. Obecnie za wynajem płacimy w sumie 6955zł + media. Nic nie mogę oszczędzić, bo jak? W sumie miesięcznie nasze zarobki to ponad 9555zł netto, mieszkanie wynajmowane a więc musimy znosić jego 8777 niedoskonałości 8776 , żadne przeróbki itd. nie wchodzą w grę. Czy nie lepiej wziąć kredyt na te 75lat (aby nie było 85lat 😉 ) i spłacać 8777 już swoje 8776 mieszkanie, które urządzę jak chcę? Naprawdę perspektywa ładowania miesięcznie 6955zł właścicielom do kieszeni a płacenia tej kwoty bankowi z myślą, że nie spuszczam kasy w toalecie tylko 8777 odkładam 8776 na 8777 swoją nieruchomość 8776 wydaję się gorszą niż branie kredytu z ratą na podobnym poziomie jak kwota wynajmu.

Całe szczęście ze udało się mi i mojej żonie kupić mieszkanie za gotówkę, trochę wyrzeczeń i ciężkiej pracy ale teraz nie muszę pracować na chore odsetki tylko mogę przeznaczyć pieniądze np. na podróże czy inwestycje.
Koszty kredytu przedstawione w artykule robią na prawdę wrażenie Moim zdaniem warto jak najwięcej pieniędzy uzbierać na wkład własny, nawet kosztem późniejszej zmiany samochodu i odpuszczenia sobie wakacji.