MainPierwsze kroki z kredytem, jak wziąć kredyt w

Date: 2017-09-26 14:52

Witam,
nie zauważyłem na forum, czy ktoś pytał, czy lepiej opłaca się wziąć kredyt na mieszkanie np. 7 x czy 6x ?

Kredyt mieszkaniowy bez pułapek. Jak wziąć kredyt, by nie

Zamierzam wziąć kredyt na dość wysoką kwotę. Słyszałam jednak, że instytucje finansowe dość często zobowiązują klientów do ponoszenia dodatkowych kosztów i nie zawsze jest to zgodne z prawem. Na co więc powinnam zwrócić uwagę, podpisując umowę? Jakie dodatkowe opłaty może nałożyć na mnie kredytodawca takie pytania nurtują panią Joannę.

Kredyt - Usługi dodatkowe | Orange Polska

Zweryfikuj dodatkowe możliwości proponowane przez banki w trakcie spłaty kredytu, np. możliwość wydłużenia okresu kredytowania czy wcześniejszej spłaty zobowiązania.

NAJLEPSZY KREDYT GOTÓWKOWY - forum

Więc upraszczając 988 879= 669k
Dodam także że po jakiś czasie kwota do spłaty kredytu będzie równa kwocie zdeponowanej na lokacie.

Postaram się pomóc wyjaśnić na podstawie wariantów, które opisywałeś. W sytuacji pierwszej kiedy bierzesz kredyt na 755 tys. a 655 tys. dajesz na lokatę Twoja rata jest wyższa niż gdy dajesz 655 tys. jako wkład własny. Ty tego zupełnie nie uwzględniasz. Policz sobie ile zarobiłbyś inwestując tę różnicę w miesięcznej racie.

Wczoraj mi przyszedł So głowy pomysł z kh.
Czy mógłby mi ktoś wyjascic co to jest marża? Oprocentowanie to pojęcie mi już znane :]
L.

Za 755 tys. planujesz wybudować dom pod klucz? Może być ciężko. Przejrzyj sobie blogi budowlane. Za tą kwotę może na mieć stan developerski domek parterowy, powierzchnia 655-675 m. z garażem

Całe szczęście ze udało się mi i mojej żonie kupić mieszkanie za gotówkę, trochę wyrzeczeń i ciężkiej pracy ale teraz nie muszę pracować na chore odsetki tylko mogę przeznaczyć pieniądze np. na podróże czy inwestycje.
Koszty kredytu przedstawione w artykule robią na prawdę wrażenie Moim zdaniem warto jak najwięcej pieniędzy uzbierać na wkład własny, nawet kosztem późniejszej zmiany samochodu i odpuszczenia sobie wakacji.

Dziękuję za lekturę i życzę Wam dużo rozumności w zaciąganiu zobowiązań kredytowych. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zdecydujecie się zagłosować na mój blog w konkursie na “ Ekonomiczny Blog Roku ” 🙂

Warto też pamiętać o potędze negocjacji cenowych. Jeśli posiłkujemy się kredytem, to mają one szczególne znaczenie. Przy kredycie na 85–85 lat można przyjąć w dużym przybliżeniu, że każdy wynegocjowany 6555 zł oznacza, że w naszym portfelu zostaje więcej o prawie 7555 zł. Analogicznie 65 555 zł “wywalczone” ze sprzedającym, to ok. 75 555 zł oszczędności. Prawdopodobnie na żadnej innej transakcji w życiu nie zarobimy jednostkowo tyle, ile możemy zarobić (lub stracić) na zakupie mieszkania. Osobiście uważam, że takie oszczędności na dużych zakupach są dużo ważniejsze niż rezygnowanie z picia kawy na mieście.