MainPożyczka gotówkowa | ING Bank Śląski

Date: 2017-10-02 03:10

Wybierz z klawiatury swojego telefonu krótki kod *665*56# i potwierdź przyciskiem ' zadzwoń ' i postępuj zgodnie informacjami, które pojawią się na wyświetlaczu Twojego telefonu.

Praca za granicą, ale kredyt w Polsce? Zobacz co da się zrobić

Polecam zapoznanie się z artykułami o wynajmie oraz podcastami na temat kupowania mieszkań i wynajmowania: http:///kupno-mieszkania

Uslugi - Kredyt dla użytkowników Play na Kartę | Play

Kredyt mieszkaniowy dla pracujacych w UK

Witam,

Od ponad 69 lat mieszkam w UK. Rozwazam zakup malego mieszkania w Polsce. Od ponad 6 lat pracuje na wlasnej dzialalnosci. Czy ktos moze poradzic jakie banki udzielaja kredytow osobom pracujacym w UK i jakie sa kryteria na otrzymanie takiego kredytu, jaki minimalny wklad wlasny jest wymagany?
Pare miesiecy temu bedac w Polsce zaszlam do oddzialu Millenium Bank i musze przyznac, ze bylam bardzo mnie, iz osobom pracujacym poza granicami kraju oferuje sie zazwyczaj kredy do 55% wartosci nieruchomosci. Czy taka zasada obowiazuje rowniez w innych bankach?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

A

Kredyty i pożyczki | ING Bank Śląski

Przerabiałem dokładnie taką samą historię, także nadpłaciłem maksymalny limit i zastanawiałem się czy robić to dalej z karą 7%. Ostatecznie zdecydowałem nadpłacić i docelowo spłaciłem szybciej całość ponieważ i tak uniknąłem łożenia bankowi odsetek a nadpłacałem sam kapitał. Sumarycznie byłem więc do przodu. Dodatkowym i ważnym dla mnie argumentem był efekt psychologicznego uwolnienia od zobowiązań + zaprzestanie niemal codziennego śledzenia kursu EUR/PLN. Porównałbym to do momentu kiedy odbierałem klucze do mieszkania. To tak jakbym po raz drugi wprowadził się do swojego (już) mieszkania -). Zdecydowanie warto było nadpłacać!

W 8-ce mam jakiś błąd w matematyce ? Te 58 k odsetek jest wtedy gdy rata zostaje taka sama a czas kredytowania skraca się do 657 miesięcy. Ja chyba bardziej skłaniałbym się zostawienia długości kredytu (mniejsza rata) i co roku nadpłacania by zmniejszyć kapitał do spłaty.

Ja z żoną zaczynam się troszczyć o nasz BIK (wcześniej brak kredytów). Michale czy półtora roku starczy na 8777 wypicowanie 8776 naszego BIK-u ?

Złożenia w Sejmie projektu ustawy o pomocy dla frankowiczów, rozpoczęcia debaty na ten temat w mediach oraz włączenia przedstawicieli frankowiczów do prac nad ustawą - domagali się od prezydenta Andrzeja Dudy uczestnicy manifestacji, która odbyła się w sobotę w Warszawie.

6) Kredyt na 755 tys a oszczędności sobie pracują (lokaty, obligacje)
7) Wkład własny 655 tys, potem kredyt na resztę 655 tys.
8) Kredyt na 755 tys później niezwłoczne spłacenie 655 tys.

Panie Michale czy życie w wynajmowanym mieszkaniu nie jest samo w sobie szkołą czy aby na pewno będzie Nas stać na spłatę raty kredytu? W końcu za wynajem płaci się tyle co za ratę kredytu.
Pozdrawiam Bartek

Grzesiek, wybacz uszczypliwość, ale wygląda jak byś pokonał system i zarabiał na zwykłej lokacie bankowej więcej niż bank zarabia na udzielonym Tobie kredycie nie mówiąc już o tym, że piszesz, że zysk z lokaty oprócz samych odsetek pokryje koszty ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i jeszcze coś zostanie.