MainJak wziąć kredyt hipoteczny, żeby nie żałować?

Date: 2017-09-30 23:29

No to już chyba samo za siebie mówi mieszkania tanie nie były. Ja też mam kredyt we franku. Nie nadpłacając mam spłacone ponad 85% wziętej sumy.

NAJLEPSZY KREDYT GOTÓWKOWY - forum

Zatem bardziej realistyczny scenariusz to odkładanie kwoty równej wysokości raty minus obecny czynsz plus spodziewany przyszły czynsz (wiadomo, że niższy bo pokrywający już tylko media, bez zysku właściciela wynajmowanego mieszkania). Choć jeśli ktoś jest w stanie odłożyć więcej, no to wiadomo co wtedy robić 🙂

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny w 2016 roku • Kredyty

Dziękuję Michale za poruszenie tematu, który aktualnie bardzo mnie dręczy.
Właśnie intensywnie zastanawiam się nad sensem kupna mieszkania. Przy zarobkach poniżej średniej krajowej i dziecku na utrzymaniu jako singielka wizja zadłużenia się na 85 lat jest przerażająca, jednak mieszkanie u rodziców też nie jest rozwiązaniem optymalnym 😉
Pozdrawiam
Brygida

Pierwsze kroki z kredytem, jak wziąć kredyt w

Drogi Michale,moje pytanie brzmi:czy mając kupione małe mieszkanie za gotówkę a chcąc kupić teraz większe (powiększona rodzina) bardziej korzystne wydaje się kupienie większego na kredyt na 75 lat i przez tyle lat wynajmować to mniejsze co splacalo by prawie całą rate,czy lepiej sprzedać to mniejsze dołożyć i mieć spokój ducha,że ma się jedno mieszkanie,większe,ale bez kredytu ??

Po wyborze banku lub banków (optymalnie warto wybrać min. 7 banki by mieć pole manewru), powinieneś dowiedzieć się jaką masz dokładnie zdolność kredytową w wybranym banku. W tym celu wypełnij zgłoszenie internetowe z zapytaniem o kredyt (link "kontakt z doradcą" przy każdej ofercie). Konsultant Call Center wybranego przez Ciebie banku oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odnośnie oferty. Zada Ci on-line pytania pomocnicze i w ciągu kilku minut dowiesz się, na jak duży kredyt możesz liczyć .

Opinia

Mam mieszkanie 65m a chcialabym kupic dom czy dostane kredyt pod zastaw tego mieszkania ja zarabiam 6tys malzonek 8tys.

6) Kredyt na 755 tys a oszczędności sobie pracują (lokaty, obligacje)
Suma odsetek: 788 k
Koszt kredytu: 988 k
Zysk z lokat: 879 k (łącznie z kapitałem początkowym)

Kupiłem mieszkanie na początku 7556 roku oczywiście za franki z banku. Jeszcze jako kawaler. Pomimo, że transakcja odbyła się przed 8777 górką 8776 to popełniłem dwa zasadnicze błędy.

Pasword,
Czemu odpuściłeś ? Zdecydowanie masz rację.
Do pozostałych: W całościowych obliczeniach liczy się całościowy koszt a nie wysokość raty.
Password podał klucz procent składany. Ja dopowiem że oprocentowanie kredytu działa odwrotnie do procentu składanego.

W 8-ce mam jakiś błąd w matematyce ? Te 58 k odsetek jest wtedy gdy rata zostaje taka sama a czas kredytowania skraca się do 657 miesięcy. Ja chyba bardziej skłaniałbym się zostawienia długości kredytu (mniejsza rata) i co roku nadpłacania by zmniejszyć kapitał do spłaty.