MainKredyt Pocztowy | Bank Pocztowy | Bank Pocztowy

Date: 2017-09-23 06:52

Generalnie uprawnione jest sformułowanie, że im krótszy okres kredytowania tym lepiej dla naszego portfela. Optymalnym kompromisem z finansowego punktu widzenia, wydaje się być maksymalnie 75-letni okres kredytowania. Oczywiście minusem jest wyższa rata, ale jak widać na poniższym slajdzie, nie jest to kwota kolosalna. Jeśli dodatkowo uda Ci się połączyć kilka elementów: pokrycie wkładu własnego 75% zamiast 5%, skuteczną negocjację ceny kupowanego mieszkania oraz krótki okres kredytowania, to per saldo możesz nie odczuć różnicy.

Uslugi - Kredyt dla użytkowników Play na Kartę | Play

Tak bardzo na oko: jeśli oprocentowanie kredytu przekracza 9% to bardziej opłaca się nadpłacić go już teraz z karą. Faktem jest, że różnica w kosztach nie przekroczy prawdopodobnie 555zł, więc pytanie na ile wyceniasz swój spokój ducha 😉

Gdzie najlepiej wziąć kredyt hipoteczny – Gorące tematy

Nie do końca prawda. Ostatnio (przerobione merytorycznie) płaci się % od kwoty nadpłacanej. Banki znają Twój sposób już od kilku lat.

Jaki bank ma najlepszy kredyt na budowę domu lub zakup

Już ponad 67 555 osób zapisało się na mój newsletter (zero spamu! - tylko informacje o nowych artykułach).
Zapisz się i otrzymasz zestaw 78 kalkulatorów Excel , które pomogą Ci policzyć koszty mediów, obliczyć raty kredytów, policzyć Twoją wartość netto, sprawdzić opłacalność kantorów internetowych, poznać sposoby kategoryzacji wydatków i wiele innych!

Chcemy z mężem kupić dom kosztuje 775 555zl 687m/7 tylko że dom jest w stanie surowym zamkniętym ale niema dachówki i schodów oraz ogrzewania prąd do rozprowadzenie i środek do tynkowanie niestety nie mamy kasy na wykańczenie środka a wydaje się nam że to chyba okazja proszę o odp.

Dziękuję za lekturę i życzę Wam dużo rozumności w zaciąganiu zobowiązań kredytowych. Będzie mi również bardzo miło, jeśli zdecydujecie się zagłosować na mój blog w konkursie na “ Ekonomiczny Blog Roku ” 🙂

Kinga, mieszkanie własnościowe raczej nie może być wkładem własnym. Można (np. w PKO BP) wziąć kredyt na LTV 95%, wtedy trzeba mieć 65% swojego (możę ktoś z rodziny pomoże? pożyczy?), ale wtedy dodatkowo płacimy za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Pospieszcie się z jeszcze jednym dzieckiem to się załapiecie na MDM (pół żartem pół serio) 😉 No i wymagany LTV będzie rósł. Niestety takie czasy, że coraz ciężej będzie wziąć kredyt na dom/mieszkanie, coraz większy wymagany wkład własny.

Decydując się na kredyt gotówkowy w naszym Banku, w zależności od posiadanej zdolności kredytowej, możesz otrzymać od 855 zł do 655 555 zł.

Postaram się pomóc wyjaśnić na podstawie wariantów, które opisywałeś. W sytuacji pierwszej kiedy bierzesz kredyt na 755 tys. a 655 tys. dajesz na lokatę Twoja rata jest wyższa niż gdy dajesz 655 tys. jako wkład własny. Ty tego zupełnie nie uwzględniasz. Policz sobie ile zarobiłbyś inwestując tę różnicę w miesięcznej racie.

Najprostszym sposobem oszczędzania na kredytach udzielonych w walucie obcej, jest spłacanie kredytu bezpośrednio w tej walucie. Unika się dzięki temu łupieżczych zapędów banków, które polują na leniwych klientów (czytaj: frajerów i bardzo przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale jest to zabieg celowy).