MainJak mądrze wziąć kredyt hipoteczny? - więcej niż w Dzień

Date: 2017-10-01 14:52

Ja nie twierdzę, że ludzie są idealni i zawsze postępują tak jak powinni. Ludzie często postępują głupio i pochopnie i tego się nie da całkowicie uniknąć. Ale nie tędy droga. To banki powinny ponosić odpowiedzialność i racjonalnie podchodzić do udzielania kredytów. I takie działanie na nich powinien rząd wymuszać, a nie ograniczać obywatelom ich wolność.

Kredyt gotówkowy - kalkulator - tani ranking kredytów 2017

Warto też pamiętać o potędze negocjacji cenowych. Jeśli posiłkujemy się kredytem, to mają one szczególne znaczenie. Przy kredycie na 85–85 lat można przyjąć w dużym przybliżeniu, że każdy wynegocjowany 6555 zł oznacza, że w naszym portfelu zostaje więcej o prawie 7555 zł. Analogicznie 65 555 zł “wywalczone” ze sprzedającym, to ok. 75 555 zł oszczędności. Prawdopodobnie na żadnej innej transakcji w życiu nie zarobimy jednostkowo tyle, ile możemy zarobić (lub stracić) na zakupie mieszkania. Osobiście uważam, że takie oszczędności na dużych zakupach są dużo ważniejsze niż rezygnowanie z picia kawy na mieście.

Forum- - Kredyty i Pożyczki - Pomoc, Opinie

No właśnie? Ja też poproszę o taka analizę bo na tym blogu powoli robi się niefajna atmosfera lub target bloga przesunął się na ludzi naprawdę bogatych. Co ma zrobić osoba, po technicznych studiach, pracująca w korpo daleko od rodziny, bez szwagra-wujka budowlańca, bez przepisanego domu, z zadłużonymi rodzicami, mieszkająca w dużym mieście (Kraków, Warszawa), mająca oszczędności nie przekraczające 55k. Cale życie wydawało mi się ze robię maksimum co się da w kwestii oszczędzania, a wychodzi ze nadal nie mam żadnych perspektyw. Proszę o poradę.

Nie chcę brać kredytów - czy wszystko ze mną OK?

Już ponad 67 555 osób zapisało się na mój newsletter (zero spamu! - tylko informacje o nowych artykułach).
Zapisz się i otrzymasz zestaw 78 kalkulatorów Excel , które pomogą Ci policzyć koszty mediów, obliczyć raty kredytów, policzyć Twoją wartość netto, sprawdzić opłacalność kantorów internetowych, poznać sposoby kategoryzacji wydatków i wiele innych!

Niestety nie miałam takiego szczęścia, żeby ktoś z rodziny sprezentował mi własnościową kawalerkę na starcie.
Niestety nie mialam takiego szczęscia, żeby podróżować po świecie, zwiedzać i wciąz żyć w Polsce godnie bez martwienia się o jutro.

Z porównania trzeba usunąć opłaty administracyjne i media, bo ponosimy je w obydwu przypadkach.
Z porównania trzeba usunąć część kapitałową, gdyż przy kredycie kapitał przymusowo spłaca mieszkanie, a przy najmie kumuluje się na lokacie w celu spłacenia mieszkania w przyszłości.

Zgadzam się z Tobą. W sensie takim, że ten temat niesamowicie mnie zaciekawił (zamierzam budować dom i też chciałabym uniknąć kredytu), ale stan faktyczny jest tak abstrakcyjny, że rozmyła się cała idea artykułu którą według mnie powinna być analiza sensu kredytowania u osób z zarobkami takimi jak większość Polaków. Michała cenię i podziwiam ale ten artykuł jest zupełnie nieprzydatny 🙁

Problem pojawia się wtedy, kiedy zaczynam w ten sposób kupować rzeczy, na które niespecjalnie nas stać, lub kiedy tego rodzaju zakupy zaczynają się piętrzyć. Spłatę jednego odtwarzacza jeszcze przeżyjemy. Jeśli dojdzie do tego telewizor, kino domowe, odkurzacz i zmywarka - może pojawić się problem.

Tyle szukania, tyle pomysłów, tyle zachcianek, a tu jeden MOCNY tekst i zamykam wyszukiwarkę nieruchomości i zaczynam realizować inny plan realizacji marzeń bez długoletniego kredytu. Dziękuję

8777 Państwo powinno pilnować banków, żeby te nie splajtowały i edukować ludzi o ryzyku kredytowym, a nie im zabraniać. 8776